
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height | 900 µm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Schedule B | 8532240020 |
| Max Length | 1.7 mm |
| Max Width | 900 µm |
| Min Length | 1.5 mm |
| Min Width | 700 µm |
| Max Thickness | 900 µm |
| Min Thickness | 700 µm |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Dielectric | X7R |
| Thickness | 0.9 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03744
Ext.Price$0.03744
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03744 | $0.03744 |
| 10 | $0.01872 | $0.18720 |
| 50 | $0.01678 | $0.83900 |
| 100 | $0.01505 | $1.50500 |
| 500 | $0.01349 | $6.74500 |
| 1000 | $0.01210 | $12.10000 |
| 3000 | $0.01085 | $32.55000 |
| 5000 | $0.00973 | $48.65000 |
| 10000 | $0.00872 | $87.20000 |
